CZ
EN
 
/

Okolí

Okolí jako stvořené pro výlety
Ubytování se nachází v krásné a klidné části města Osečná - Lázně Kundratice. Možností výletů a procházek v okolí je zde nespočet, krajina je velmi příjemná, není moc kopcovitá, tudíž je vhodná i pro menší děti. Zdejší cyklostezky přímo vybízejí k projížďce na koloběžce, kterou si můžete vypůjčit v naší půjčovně.
Lázně Kundratice
Jsou pouhý kilometr od ubytování jsou jedny z nejstarších lázní v České republice. Využívají se k léčbě pohybového ústrojí pomocí koupelí v sirnoželezité slatině. Také zde naleznete služby masáží, další druhy koupelí (perličkové, jodové, jehličnaté a další). Lázně nabízejí služby také samoplátcům. Pro více informací prosím navštivte jejich webové stránky, v sekci samoplátci se dozvíte veškeré potřebné informace.
Mannův les
Příměstský park, který je přístupný z Osečné, ale také z areálu lázní. Vstup do lesa je 500 m od ubytování. Cesta je vybudovaná z dřevěných prken, takže lesem můžete procházet příjemně bez větších obtíží. Vyskytují se zde ohrožené druhy roslin a také zvířata. Zhruba na půli cesty je hlavní zastřešené odpočívadlo, kde se dočtete velmi zajímavou legendu o vzniku tohoto příměstského parku. Tento výlet doporučujeme i pro Vaše nejmenší, jelikož se sem pohodlně dostanete také s kočárkem.
Krásná vyhlídka
Plošina, která se nachází 1,5 km od ubytování. Pokud se na vyhlídku vydáte při jasném počasí, kterého je zde dostatek, naskytne se Vám nádherný výhled na Ralsko. Jestli patříte mezi ranní ptáčata, rozhodně doporučujeme východ Slunce, který je zde úžasný a dobije Vás energií po celý den.
Chrastenský vodopád
Vodopád má výšku 2 m a sklon 45°, záhadou je, že se dodnes neví, zda byl vytořen uměle nebo přírodně. Přístup k vodopádu je od Chrastenského rybníka, který je 2,5 km od ubytování. Pokud rádi fotíte, rozhodně si vezměte foťák, protože pohledy na Ještěd během cesty jsou krásné.
Hamr na jezeře
Další skvělý turistický cíl, především v letních měsících, jelikož se zde můžete vykoupat. Vzdálenost po cyklostezce od ubytování je cca 7,5 km téměř po rovině. Můžete využít služeb naší půjčovny.
Děvín
Zřícenina hradu (435,), která se nachází na cyklostezce směrem na Hamr.
Tisícileté lípy
Památné stromy, které patří mezi nejmohutnější stromy v severních Čechách, nacházejí se v osadě Kotel, v Osečné. Výška větší lípy je 25 m a obvod kmene 9 m, druhá lípa je o něco menší.
Další zajímavá místa
Prameny Ploučnice, Lesní domky, Schilerrův pomník, Skalní divadlo, Sousoší tří svatých nad Osečnou, Kamberk, Čertova zeď, Kočičí skály, Stohánek, hrad Ralsko
Kam dále pokračovat
Podvrší 301
46352 Osečná, Liberec, mapa

telefon: +420 720 02 06 08

email: resortslunce@gmail.com
© 2021 Apartmány Slunce, Designed and developed by 5Q, spol. s r.o